Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

14 Posty
Chuu.
(Chuu.)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
slawekg83 napisał:
Pierwsze to pracę znajdź a potem se wyliczaj . Bez solidnego zawodu to ty za wiele nie popracujesz , a w agencjach więcej wydasz na przejazdy z budowy na budowę . I jak ci 10000 nok na początku zostanie to sie będziesz cieszył .
...uwazam ,ze koles nie ma najmniejszych szans
...jest przeciez bez zawodu i jezyka
...niech sie w ogóle pomodli tylko o to zeby ktoś
...chciał go zatrudnić na czarno tutaj
...z ryzykiem nie otrzymania wynagrodzenia
...dlaczego?
...ano dlatego ,że wielu tu siedzi na permitteringach
...albo i bez tego
...smutna rzeczywistość
...Ps. oby to nie był przypadek
...wrzuce na forum w kilku krajach
...może ktos mi robote załatwi


Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto może załatwić za $$$
Może i masz racje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto może załatwić za $$$
Może i masz racje...


...z takim podejsciem to na przednówku
...znajdziesz tylko gruszki na wierzbie
...szukaj roboty w Polsce albo na Węgrzech
...i nie ściemniaj ,że tak dobrze w Niemczech zarabiałeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Chuu. napisał:
slawekg83 napisał:
Pierwsze to pracę znajdź a potem se wyliczaj . Bez solidnego zawodu to ty za wiele nie popracujesz , a w agencjach więcej wydasz na przejazdy z budowy na budowę . I jak ci 10000 nok na początku zostanie to sie będziesz cieszył .
No i właśnie dlatego napisałem.
Jak masz rzetelną wiedzę i jesteś życzliwy to napisz post, jeśli jesteś negatywnie nastawiony i nic konstruktywnego nie potrafisz napisać już nie mówię o odpowiedzi na pytania, nie odzywaj się.
Zawód mam niestety brak języka to jest bariera i dlatego chcę zacząć tam pracować aby poznać język i może wrócić do zawodu ...
To tyle w temacie
PS: 10000 koron dziwne czemu tylko tyle napisałeś... więcej w Niemczech zarabiałem 6 tys to na czysto wychodziło mi po opłacie wszystkiego życie tam + koszty wyjazdu(wszystkie etc)...

A możesz napisać jaki masz zawód budowlany tylko który znasz solidnie tzn. czytasz rysunki znasz systemy budowlane z tym związane , i kolego pomyśl zostaniesz w agenci na początek najniższą ok 187 brutto tu się pracuje ok 38 h tygodniowo i nie licz za bardzo że ci się uda nabić godzin ( chyba że u polskiego przedsiębiorcy ) soboty wolne podatek ok 28% , mieszkanie ok. 5000 nok dojazdy do pracy miesięczny od 780 nok wzwyż. Ogólnie koszty życia tu wysokie ale być pozytywnie nastawiony ja 10 lat temu miałem 120 nok na godzinę teraz dużo więcej i idzie wyżyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
slawekg83 napisał:
Chuu. napisał:
slawekg83 napisał:
Pierwsze to pracę znajdź a potem se wyliczaj . Bez solidnego zawodu to ty za wiele nie popracujesz , a w agencjach więcej wydasz na przejazdy z budowy na budowę . I jak ci 10000 nok na początku zostanie to sie będziesz cieszył .
No i właśnie dlatego napisałem.
Jak masz rzetelną wiedzę i jesteś życzliwy to napisz post, jeśli jesteś negatywnie nastawiony i nic konstruktywnego nie potrafisz napisać już nie mówię o odpowiedzi na pytania, nie odzywaj się.
Zawód mam niestety brak języka to jest bariera i dlatego chcę zacząć tam pracować aby poznać język i może wrócić do zawodu ...
To tyle w temacie
PS: 10000 koron dziwne czemu tylko tyle napisałeś... więcej w Niemczech zarabiałem 6 tys to na czysto wychodziło mi po opłacie wszystkiego życie tam + koszty wyjazdu(wszystkie etc)...

A możesz napisać jaki masz zawód budowlany tylko który znasz solidnie tzn. czytasz rysunki znasz systemy budowlane z tym związane , i kolego pomyśl zostaniesz w agenci na początek najniższą ok 187 brutto tu się pracuje ok 38 h tygodniowo i nie licz za bardzo że ci się uda nabić godzin ( chyba że u polskiego przedsiębiorcy ) soboty wolne podatek ok 28% , mieszkanie ok. 5000 nok dojazdy do pracy miesięczny od 780 nok wzwyż. Ogólnie koszty życia tu wysokie ale być pozytywnie nastawiony ja 10 lat temu miałem 120 nok na godzinę teraz dużo więcej i idzie wyżyć


dobrze napisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Chuu.
(Chuu.)
Wiking
slawekg83 napisał:
Chuu. napisał:
slawekg83 napisał:
Pierwsze to pracę znajdź a potem se wyliczaj . Bez solidnego zawodu to ty za wiele nie popracujesz , a w agencjach więcej wydasz na przejazdy z budowy na budowę . I jak ci 10000 nok na początku zostanie to sie będziesz cieszył .
No i właśnie dlatego napisałem.
Jak masz rzetelną wiedzę i jesteś życzliwy to napisz post, jeśli jesteś negatywnie nastawiony i nic konstruktywnego nie potrafisz napisać już nie mówię o odpowiedzi na pytania, nie odzywaj się.
Zawód mam niestety brak języka to jest bariera i dlatego chcę zacząć tam pracować aby poznać język i może wrócić do zawodu ...
To tyle w temacie
PS: 10000 koron dziwne czemu tylko tyle napisałeś... więcej w Niemczech zarabiałem 6 tys to na czysto wychodziło mi po opłacie wszystkiego życie tam + koszty wyjazdu(wszystkie etc)...

A możesz napisać jaki masz zawód budowlany tylko który znasz solidnie tzn. czytasz rysunki znasz systemy budowlane z tym związane , i kolego pomyśl zostaniesz w agenci na początek najniższą ok 187 brutto tu się pracuje ok 38 h tygodniowo i nie licz za bardzo że ci się uda nabić godzin ( chyba że u polskiego przedsiębiorcy ) soboty wolne podatek ok 28% , mieszkanie ok. 5000 nok dojazdy do pracy miesięczny od 780 nok wzwyż. Ogólnie koszty życia tu wysokie ale być pozytywnie nastawiony ja 10 lat temu miałem 120 nok na godzinę teraz dużo więcej i idzie wyżyć



O coś takiego mi chodziło a podatek 28% czyli ze 187 jakieś 134 zostaje netto ?.
No rozumie te godziny to jest problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Chuu. napisał:
slawekg83 napisał:
Chuu. napisał:
slawekg83 napisał:
Pierwsze to pracę znajdź a potem se wyliczaj . Bez solidnego zawodu to ty za wiele nie popracujesz , a w agencjach więcej wydasz na przejazdy z budowy na budowę . I jak ci 10000 nok na początku zostanie to sie będziesz cieszył .
No i właśnie dlatego napisałem.
Jak masz rzetelną wiedzę i jesteś życzliwy to napisz post, jeśli jesteś negatywnie nastawiony i nic konstruktywnego nie potrafisz napisać już nie mówię o odpowiedzi na pytania, nie odzywaj się.
Zawód mam niestety brak języka to jest bariera i dlatego chcę zacząć tam pracować aby poznać język i może wrócić do zawodu ...
To tyle w temacie
PS: 10000 koron dziwne czemu tylko tyle napisałeś... więcej w Niemczech zarabiałem 6 tys to na czysto wychodziło mi po opłacie wszystkiego życie tam + koszty wyjazdu(wszystkie etc)...

A możesz napisać jaki masz zawód budowlany tylko który znasz solidnie tzn. czytasz rysunki znasz systemy budowlane z tym związane , i kolego pomyśl zostaniesz w agenci na początek najniższą ok 187 brutto tu się pracuje ok 38 h tygodniowo i nie licz za bardzo że ci się uda nabić godzin ( chyba że u polskiego przedsiębiorcy ) soboty wolne podatek ok 28% , mieszkanie ok. 5000 nok dojazdy do pracy miesięczny od 780 nok wzwyż. Ogólnie koszty życia tu wysokie ale być pozytywnie nastawiony ja 10 lat temu miałem 120 nok na godzinę teraz dużo więcej i idzie wyżyć

O coś takiego mi chodziło a podatek 28% czyli ze 187 jakieś 134 zostaje netto ?.
No rozumie te godziny to jest problem.


Podatek napisałem około tu jest przyznawana tabela podatkową i od niej masz ustalaną zaliczkę na podatek. I godziny to problem , to jest typowe polskie myślenie . Ja pracuję tylko 38 h i to nie z lenistwa tylko tak chciałem i takiej pracy szukałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Chuu.
(Chuu.)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto może załatwić za $$$
Może i masz racje...
...z takim podejsciem to na przednówku
...znajdziesz tylko gruszki na wierzbie
...szukaj roboty w Polsce albo na Węgrzech
...i nie ściemniaj ,że tak dobrze w Niemczech zarabiałeś


7.5 euro x 12h przez 26 dni mniej więcej tak to wyglądało przelicz sobie i nie bądź taki do przodu. Bo chyba teraz wiesz czemu się tak dziwię jak ktoś mi pisze że tylko tyle w Norwegii za zawsze myślałem że trochę więcej tam bez problemu można zabić...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
w norwegii nie robi sie niewiadomo ile godzin to co ty piszesz...to takie polskie myslenie byle tylko jak najwiecej zarobic, tutaj sobie zyjesz spokojnie i nie martwisz sie o jutro. W budowlance masz od tych 180 kr do gory do 300-350 kr brutto ale za hydraulikow, elektrykow z norweskimi papierami czy maskinførerow czyli jak ja. Normalnie na magazynach, handel czy uslugi to 150 kr brutto za 37-40 h w tyg ale o 16 jestes w domu ze swoja rodzina, masz czas zeby dzieciom przeczytac bajke na dobranoc oraz zeby zona nie znalazla innego meza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Chuu. napisał:
bojfraoszlo napisał:
Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto może załatwić za $$$
Może i masz racje...
...z takim podejsciem to na przednówku
...znajdziesz tylko gruszki na wierzbie
...szukaj roboty w Polsce albo na Węgrzech
...i nie ściemniaj ,że tak dobrze w Niemczech zarabiałeś

7.5 euro x 12h przez 26 dni mniej więcej tak to wyglądało przelicz sobie

i nie bądź taki do przodu. Bo chyba teraz wiesz czemu się tak dziwię jak ktoś mi pisze że tylko tyle w Norwegii za zawsze myślałem że trochę więcej tam bez problemu można zabić...



...zakład rozwiazali?
...czy straciłeś ochote do pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
Nie jest tak zle.
Język angielski znasz .Norwedzy bardzo dobrze i chetnie rozmawiają po angielsku.
Bez znajomosci języka czy to angielskiego czy norweskiego odradzam przyjazd.
Proszę pamìętać że trzeba umieć zrozumieć polecenie .Oraz umieć załatwić sprawý urzędowe.
Pozwolenie na pracę ,konto w banku./chociaz mozna podać polskie/.
W Norwegii obowiazuje zazwyczaj 35 % podatku.
To trzeba odjac od tych kwot ktore zostaly przytoczone.
W pierwsxym roku nalezna jest ulga 10 %.
Standardowo .Ale jest ona odliczana dopiero w roku następnym.
Najlepiej zaczać przez agencję lub przez znajomego.
Teraz po wielkanocy będzie nabor na projekty.
Nalezy takze pamietać że pierwsze zlecenia śa krotkie.
Moze nam się nie spodobać firma albo odwrotnje.
Zazwyczaj agencje mają prace i mieszkania .
Jest to dobry poczatek i polecam .
To ze nie masz doswiadczenia albo ze nie czytasz rysunkow nie przeszkadza .Jest wiele prac rozbiorkowych ,porzadkowych i pomocniczych .
Kazdy fachowiec zazwyczaj potrzebuje pomocnika.Do przytrzymania ,podania czy przeniesienia .
Sumujac polecam agencje .Proszę przed wyjazdem żadać oppdragu zlecenia .Bo czasami mozna się rozczarować.
Pozdrawiam i zyczę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok